"Mersin ili sınırlarında faaliyet gösteren İlaçlama Firmaları - Mersin - İlaçlama Şirketleri "> Mersin İlaçlama Şirketleri, Mersin İlaçlama, Haşere İlaçlama: MERSİN PİRE İLAÇLAMA

İlaçlama

İlaçlama

MERSİN PİRE İLAÇLAMA


PİRE İLAÇLAMA
Pire ilaçlama diğer haşere ilaçlama yöntemlerine göre çok daha fazla dikkat ve özen isteyen bir ilaçlama yöntemidir. Pireler mücadelesi en zor olan haşere türlerinin başında gelmektedir. Pirelerin yapısını incelediğimizde bunu daha iyi anlama şansına sahip olabiliriz.
Pirelerin birçok türü pamuk piresi dışında besinlerini kan emerek sağlarlar. İnsanların ya da hayvanlar üzerinde yaşamlarını parazit (asalak) olarak sürdürürler. Pireler bir önceki konakçısında var olan tüm hastalıkları, yine bir sonraki taşıyıcısına kan yolu ile bulaştırmaları nedeni ile oldukça tehlikeli bir haşere türüdür. Siyah ve kızılımsı tonlarında, ebat olarak 1 ile 4 mm arası değişiklik gösterirler. Pirelerin kanatları bulunmayıp çok hızlı hareket etme ve sıçrama özelliklerine sahiptir. Pire ısırmasına maruz kalan insanlarda sıklıkla alerjik reaksiyonlara rastlanmaktadır. Buna yüzden pire ilaçlama profesyonel olarak yapılmalı doğru intesit seçimine çok dikkat edilmelidir.

Haşere

Haşere